Šiandien mūsų pusryčių stalą puošia breadfruit'as. Jį kepame ant sviesčiuko ir gardiname jogurtiniu padažu su česnakėliu ir krapukais.

Tuo metu kai mes būname Havajuose (vasario mėnesį) breadfruit'o nėra lengva gauti. Paprastai jo ieškome China Town Market, bet šįkart radome "Whole Foods". 

Rinkitės vaisių tokio minkštumo nelyg sunokęs avokadas. Tuomet iškeptas jis bus švelnaus blynelių skonio bei konsistencijos. Jei vaisius nepilnai sunokęs, tai primena keptas bulves. Irgi visai skanu.

Katia bando sabotuoti pusryčiavimą balkone. Sako: bijau aukščio, kąsnis nelįs į burną, bla bla bla... Mes, aišku, nekreipiame dėmesio. Tuomet Katia suvalgo gerą lėkštę breadfruit'o, du kiaušinius ir "palmę" desertui. Aukščio baimė nugalėta. 

Po tokių sėkmingų psichoterapinių pusryčių, galime tęsti ir bandyti Katią prikalbėti įlipti į vandenyną. Ji senai jau žada, kad rytoj eis maudytis. Na ka gi, rytojus jau atėjo, Katia.

Šiam didžiam įvykiui pasirenkame Hanauma Bay. Tai nuostabus paplūdimys šalia Honolulu, garsėjantis tarp snorkelinimo mėgėjų. Į jį patekti galima tik pažiūrėjus edukacinį filmuką. Taisyklės paprastos: ant rifų nelaipioti, žuvų negaudyti, nelaužyti koralų ir nevežti kaimynams dovanų. Žodžiu elgtis padoriai. Viską supratome. Leidžiamės paplūdimio link. Iš viršaus jis atrodo taip.

Katia tikrina vandens šiltumą: "oj niaaa, man per šaltas..." Na žinia, žiemą Havajus skalaujantis vandenynas neprimena arbatos, bet nuodėmė skųstis. Baltijoje tokio šiltumo vanduo nutinka gal kartą per penkmetį. 

 

Tik su Katia ginčytis... kas žino, supranta. Paliekame ją ant paklotuko ir brendame į pasimatymą su kumukumunukunukuapua'a - tai mylimiausia mūsų žuvis ir tikrai norime ją pamatyti tete-a-tete. Mums pavyksta geriau nei tikėjomės.

Pasakojame Katiai apie nerealias, spalvingas žuvis, matau, kad ji jau beveik pasiduoda... dar truputis spaudimo... ir babam!!!

Šiandien stebuklų diena. Kad užbaigtume ją deramai, nusprendžiame susiorganizuoti barbekiu. Važiuojame į "Whole Foods" ir perkame didelę, raudoną žuvį, labai gražiu pavadinimu - alfonsino. Be to mane žavi jos akys, tokios didelės ir veidrodinės... Alfonsino pagautas prie Naujosios Zelandijos krantų atrodo taip.

Padarome alfonsino "butterfly" padruskiname, papipiriname ir ant griliaus. Kai baigs kepti, sauja krapų ir citrinos. Viskas. Tokio lymens žuviai daugiau nieko nereikia. Diena baigiasi karališkai.

sausio 25