Ryte vėl kraustomės. Į vakarinę salos dalį buvom atvykę tik Katios pasiimti. Šiaip jau Kona ir jos apylinkės - tai toks havajietiškas Palangos atitikmuo - ir mums ji nelabai prie širdies. Nors tenka pripažinti, kad vintažinės parduotuvėlės čia visai nieko sau.

 

Vieną tokią aptinkame tik išvažiavę iš Kealakekua miestelio. Žavi, gaila tik, kad sekmadienį nedirba. Gedas džiaugiasi...

Na, net geriausi iš vyrų nėra tobuli. Traukiame toliau. Pakeliui aptinkam smagią benzino kolonėlę. Negalime nesustoti, nes ji rožinė.

Dar vienas sustojimas Punalu'u juodo smėlio paplūdimyje. Ten tikimės pamatyti vėžlių. Jie tikrai čia, meilučiai. Drybso sau paplūdimyje ir mielai pozuoja nuotraukoms.

Katia darosi nerami. Alkana.

 

Laimei važiuodami pro Pahoa miestelį randame veikiančią piceriją (sekmadieniais ir pirmadieniais vietiniai restoranai dažnai visai nedirba arba dirba sutrumpintu grafiku). Tokia tvarka.

 

Lietus pila kaip iš kibiro. Va tau ir Havajai.

Bet nėra pasaulyje nieko, ko negalėtų pataisyti geras maistas. Katia šalia picos pasidaro visiškai laiminga. Pica labai skani. Rekomenduojame jei užsuksite į Pahoa.

Šiandienos pagrindinis įvykis  - nauji namai. Šį kartą apsigyvename vietovėje keistu pavadinimu - Hawaiian Paradise Park. Mūsų naujieji namai atrodo taip. Detalės:

Tas "personal touch" yra geriausia gyvenimo su "AIR BNB" dalis. Niekada nekeisčiau jo į nuobodžius ir vienodus viešbučius. Labiausiai nerealiai emeizing yra fėjų lovelės. Mums tikrai patinka šeimininkų požiūris į miego kultūrą. Iškart matyti, kad malonūs žmonės.

Šio namo šeimininkai gyvena antrame aukšte, yra draugiški ir turi mums mielą stiliaus jausmą. Jie ką tik atsikraustė į Big Island iš Kalifornijos.

 

Katia susidraugauja su labradoru Elvis. Jis vis ateina į mūsų virtuvę, patikrint ką veikiam ir kuo maitinamės. Šeimininkai negailestingi: jokiu būdu nešerti. Va tau, Elvi, ir gyvenimas...

Vakarėjant nutipename link vandenyno. Bangos tykšta į uolas, pursloja. Vėjas nuo vandenyno atneša sūrius lašus, regis lytų. 

Keista, bet ir šiandien saulė Katiai perdėm neįkyrėjo. Vakarą užbaigiam vandenyno lietumi. Sūru...

sausio 21