Vakar mes persikėlėme iš vakarinės salos dalies į rytinę ir  pas mus tiesiai iš snieguotos Lietuvos atvyko Katia. Ji kosti ir yra išblyškusi, bet manau, kelios dienos Havajuose reikalus pataisys. Taigi šįryt pusryčiaujame tryse ir mūsų pusryčiai yra... emeizing. Ryto žvaigždė - avokadas tiesiai iš vietinio daržo - "best ever" avokadas visų mūsų trijų gyvenimuose kartu sudėjus, jei suprantate, ką noriu pasakyti... Dar labiau mūsų stalą papuošia svetinga namų šeimininkė, tiesiai nuo medžio priraškiusi citrusų. 

Mieli bičiuliai, kartais mūsų gyvenime nutinka dalykai, kurie tarsi gairės ženklina naujai atrastus patirčių žemėlapius. Trys dienos Pahoa regione (Big Island) buvo mums tarsi vartai į dar kitokius Havajus. Apie tai progai pasitaikius papasakosiu plačiau. 

 

Pirmas dienas Big Island gyvenom lavos laukuose, su labai lėtu internetu, tad neturėjau galimybės publikuoti dienoraščio. Dabar, kai persikraustėm į civilizaciją ir internetas tapo vikresnis, galiu tęsti savo užrašus beveik online.

 

Beje, mūsų namelis Kealakekua (miestelis šalia Konos) tikrai ypatingas. Vakar vėlų vakarą jis mus pasitiko pasakiškai jaukiomis lovelėmis. Jei būsite šiuose kraštuose, tikrai rekomenduoju. Ieškokite "Hale Aloha" - toks sodybos pavadinimas.

Nuo Konos iki Mauna Kea apie pusantros valandos kelio. Pakeliui tenka stabtelti pusvalandžio aklimatizacijai ir jau dabar suprantame, kad mūsų vargani švarkeliai - visai netinkama apranga šiam žygiui.

Į Mauna Kea galima kopti  (tai trunka visą dieną, reikalauja rimtos aprangos, apavo, vandens atsargų ir geros fizinės formos) arba užvažiuoti automobiliu. Mes, žinoma, renkamės pastarąjį variantą. Kilimas į Mauna Kea viršūnę, o dar labiau nusileidimas, reikalauja gerų vairavimo įgūdžių ir pageidautina automobilio su keturiais varomais ratais. Važiavimas virš debesų atrodo va taip.

Ant viršukalnės stinga deguonies ir svaigsta galva. Katia grąsina, kad jai pasidarys bloga. Šalta nelyg Lietuvoje. Šviesa skaudi, be saulės akinių sunkiai pakeliama. Grožis rūstus ir ypatingas. Savitą šarmą kraštovaizdžiui suteikia milžiniškų teleskopų kupolai. 

Tik dabar suprantu, kad mūsų mielai bičiulei Katiai pirma diena Havajuose gavosi kiek keistoka. Taigi  kol kas Katios įspūdžiai iš Havajų atrodo taip. Ups...

Šiandien mūsų programoje - aukščiausias kalnas Havajuose - Mauna Kea. Keturi kilometrai virš jūros lygio. Įsimetame į bagažinę po švarkelį ir traukiame aukštybėsna. Pakeliui aplankome kelias vintažines parduotuvėles ir abi su Katia įsigyjame "labai reikalingų daiktų". 

Sorry Katia, rytoj bus šilčiau. Pažadu.

sausio 20