Šiandien pusryčiaujame paskubomis. Dešimtą valandą turime būti Honolulu. Išvažiuojame ankstėliau, nes baiminamės kamščių. Kai važiuoji į Havajus apie kamščius negalvoji, bet nepamirškite, kad Havajai yra JAV dalis, o tai reiškia, kad kiekvienas čia vairuoja automobilį ir jei galėtų, vairuotų iš karto du. Oahu saloje kamščiai keliuose piko valandomis - įprastas dalykas. Į tai verta atsižvelgti. Ypač jei turite kur nors nuvykti konkrečiu laiku. Pavyzdžiui į oro uostą. 

Nors ir skubame, nesusilaikau pakeliui nepadariusi kelių kadrų. Kalnai skendi ryto migloje, smilgos švelniai svyruoja, kanalu į vandens saugyklą smagiai čiurlena vanduo... Grožis.

Kamščių nėra ir Honolulu atsiduriame kiek per anksti. Turime laiko apsidairyti po rajoną, kur įsikūrusi halau. Tiesa sakant, vieta keista. Kažkoks garažų ir sandėlių kvartalas, Lietuvoje niekas net nepagalvotų tokiame atidaryti šokių mokyklos. Bet Honolulu, matyt nuomos kainos tokios, kad tai yra visiškai normalu. 

Salė visiškai paprasta, sakyčiau net kiek patriušusi, su mūsiške nepalyginsi. Tiesa, ji dvigubai didesnė ir pritaikyta ruoštis Merie Monarch bei panašaus lygio pasirodymams. Beje, pernai "Halau Hula Ka Lehua Tuahine Merie Monarch užėmė "tik" antrą vietą, kuom kumu yra akivaizdžiai nepatenkinta. Užpernai buvo pirma.

 

Kumu Ka‘ilihiwa Vaughan pati buvusi vadinamosios hulos olimpiados nugalėtoja. Tik dabar paaiškėja, kad mergina, kuri vakar man padėjo pinti lėją ir šoko kartu "Kawika" yra viena iš Merie Monarch laureačių. Štai tokia yra tikroji hula, kai viskas svarbu - "Kawika" ar Merie Monarch - man tai dar viena pamoka, tikiuosi ir mano hulos sesėms.

Po pamokos užsukame į "Marukame Udon". Tai toks japoniškų makaronų ir tempūrų "fabrikėlis", kur galima skaniai ir nebrangiai pavalgyti. Vienas yra Waikikyje, kitas Downtowne. Mes renkamės pastarąjį, mat pirmąjame visuomet eilės. Skanu.

Pakeliui iki mašinos patenkame į mini turistų spąstus - gražutę "reikalingų daiktų" parduotuvėlę ir neatsilaikome prieš jos monus. Rezultate turime tropinio stiliaus aksesuarus Zylei. Jei kas nežino, Zylė yra mūsų šuo.

Šiandien mūsų paskutinė diena Haleiwoje. Gedas surfina, aš mėgaujuosi nuostabiu balkonu ir vandenyno ošimu.

 

Vakare traukiam pasivaikščioti į miestelį. Bažnyčia, kapinaitės, surferių parduotuvėlės, tiek daug kartų viskas matyta, kad jaučiamės lyg namie. Vaikštome iki sutemstant. Rytoj laukia Big Island.

Mūsų atsisveikinimas su Haleiwa atrodo taip:

Kumu maždaug mano amžiaus, labai linksma, charizmatiška, o jau šoka... vau vau vau. Per pamoką negaliu atplėšti nuo jos akių. Kartais pamirštu net pati šokti. Pamoka nereali, visai negaila sumokėtų 250 dolerių. Mokausi labai gražią klasikinę hulą

Ka Lehua I Milia - Kuku'ipo Kumukahi
00:00 / 00:00

sausio16