Papaja - mano mėgiamas vaisius Vilniuje, bet Havajuose dar mėgstamesnis. Ją valgau taip: perpjaunu pusiau, išskobiu kauliukus, išspaudžiu citrinos ir pabarstau smulkia druska. Dieviška. Ypač jei esate Havajuose ir turite galimybę nusipirkti vietinių "strawbery papaya".

Su korėjietiškais "gluten rice" pyragėliais ne taip pasisekė, mano skoniui jie gerokai per saldūs. Nepamirškite - aš dietininkė.

Šiandien atgailaujame. Bet koks nesaikingumas yra nuodėmė. Ir atleisk mums Viešpatie, vakar nusidėjome. Savo pasiteisinimui tegalime pasakyti, kad rėmėme prezidento Trumpo iniciatyvą "make America great again" ir pagal savo kuklias išgales kėlėme penkiasdešimtosios JAV valstijos BVP. 

Gedas nuo pat ryto išvažiavo tikrinti bangų, o aš pusryčiauju vienatvėje, tyloje bei susikaupime. Laimei prisiminiau, kad jau kuris laikas laikausi dietos, todėl šįryt saikingumas - mano antras vardas. Dietiniai susikaupimo pusryčiai atrodo taip:

Gedas grįžta it musę kandęs, bangos kokios tai visai netinkamos, net į vandenį nelipo. Gyvendamas North Shore tiek ir tegirdi žmogus: bangos tokios, bangos anokios... rodos, kad be bangų daugiau nėra jokių aktualijų. Vakar pavyzdžiui visi Havajai gavo pranešimą apie balistinę raketą, bet ką galvojate, kas nors apie tai North Shore kitą dieną kalbasi. Tik jau ne su manimi.

 

Kaimynas vos pasisveikinęs, puola aiškinti, kad šiandien bangos sieks 50 pėdų, bet tai dar niekis, mat prieš dvejus metus jos buvusios 70 pėdų... wau - sakau, bet kiek tos pėdos turi mūsiškių centimetrų, ai whatever... didelės turbūt, kad žmogus taip mataruoja galva. 

Vėlgi, kitas žmogelis užkalbina: hey guys, where are you from? - tiek jam ir teįdomu, mat tuoj puola aiškinti, kad pas mus tai jau tikrai tokių bangų nebūna. Na nebūna, bet ir apie balistines raketas mes pusryčiaudami, dėkui Dievui ir visiems angelams, valdiškų aliarmų negaunam. Kol kas.

Na aš čia tik taip sau bambu, bangos North Shore žiemą tikrai įspūdingos. Net sunku patikėti, kad visur, kur dabar griaudėja purslota stichija, vasarą tyvuliuoja ramut ramutėlis vandenynas. Įdomu apie ką tuomet žmonės kalbasi ?

Po vakarykščio shopping'o ilsimės ir dieną leidžiame ramiai, vaikštinėjame paplūdimiu ir... o taip gėrimės bangomis. Rodos sėdėtum taip visą gyvenimą, žiūrėtum, klausytum, uostum, jaustum... Bangos užlieja protą, emocijas, kūną... Begalybė... Amžinas kaholo - hulos sesės supras, ką turiu omeny. Šokdamos hulą mes tarsi atkartojam amžinybę. Viskas turi pradžią, viskas turi pabaigą. Amžinas tėra bangavimas. Kamali'i O Ka Po. Patirkim kartu.

Laimei vakar Gedas apdairiai aplankė kaimynus ir už dvidešimt dolerių nusipirko didžiulį šviežiai sužvejoto tuno gabalą. Jis saugiai guli šaldytuve ir laukia mūsų dėmesio. Dabar mes jau tikrai pasirengę tą dėmesį jam suteikti.

Gaminsime unikalų, havajiečių ir japonų kultūrinėje kryžkelėje gimusį patiekalą - ahi poke. Gedas šioje srityje tikras meistras, galėtų drąsiai mesti pirštinę vietiniams specialistams. Hmmm.. laukia malonus vakaras.

Taip dvasingai nusiteikus ateina vakarienės metas. Net musulmonams per ramadaną susilaikymas nuo maisto bei kitų malonumų baigiasi sulig saulėlydžiu. Negi mes būsime uolesni už pranašo pasekėjus.

Ir viskas yra gerai, kol kipšas nepašnabžda man ausin, kad reikia susukt filmuką apie tai, kaip mano brangusis gamina vakarienę.

 

Kodėl mes kartais esam patys sau priešai? Kodėl pamirštam, kad tam tikrose situacijose mūsų artimieji būna itin jautrūs? Vyras gaminantis maistą jaučiasi mažų mažiausia atkartojantis dievišką pasaulio sutvėrimo aktą. O čia: pasisuk, padėk, neužstok... Žodžiu susipykom...

 

Susipykom, pasibučiavom, susitaikėm. Bet filmo nebus. Visuomeninis interesas - svarbus, gi meilė - svarbesnė. Besąlygiška. Gedo poke atrodo taip:

Kitą poke receptą rasite                                  Tik negaliu garantuoti, kad jis toks pats geras kaip Gedo.

Vilniuje tuno įsigyti - ne problema. "Šiaurės Jūroje"  galima pirkti net nešaldyto tuno. Bet žinot ką, šiaurėsj jūrininkai, jusiškis šviežias tunas, nors ir bedieviškai brangus, net šalia nestovėjęs su mūsiškiu.

 

Tikrai geras tunas yra toks:

  • jis neturi jokio ryškiai išreikšto žuvies kvapo ar skonio

  • jo konsistencija yra tarsi ... hmmm, na Gedas sako "slenka gomuriu nelyg lašiniai" nors pats jau kone dešimtmetį nevalgo mėsos

  • jis yra žiauriai žiauriai žiauriai skanus

Jei norit tokio tuno, reikia keliaut į Havajus, jokios šiaurės jūros čia nepadės. Laimei mes dar turime šaldytuve pusę iš to didžiulio gabalo už dvidešimt dolerių (jeee ir Havajuose kažkas gali būti pigu), tad rytoj mūsų laukia keliautojų Cezario salotos. Variacija su tunu.

P.S.: viena pėda yra 30.48 cm, taigi 50 pėdų - yra 15 metrų, o 70... vaje... va tau ir bangikės.

čia

sausio 14