Visi čia pateikti patarimai yra grynai asmeninio pobūdžio. Jie grįsti autorės asmeniniu skoniu, pomėgiais, vertybėmis, etc. Būtent taip juos ir vertinkite. 

Aš esu Kristina. Daug keliauju, turiu daug mylimų kampelių įvairiose pasaulio vietose. Visur gražu, visur gera kai esi taikoje su savimi. Visgi yra ypatingų vietų, ypatingai dvelkiančio vėjo, ypatingai kvepiančių žiedų.

 

Man tokia vieta yra Havajai. Lankausi ten kasmet: mokausi, bendrauju su vietiniais, tyrinėju nuostabias salas ir jų kultūrą.  Per tuos metus sukaupiau nemenką žinių, patyrimų, atsiminimų bagažą. Atėjo laikas juo dalintis.

Tikiu, kad šioje svetainėje rasta informacija padės Lietuvos keliautojams patirti daugiau, pilniau ir kokybiškiau. Padės pamatyti Havajus ne vien paviršutinišku turisto žvilgsniu, bet pajusti ypatingą "aloha" dvasią kuri ir yra unikaliausias dalykas šiame nuostabiame žemės kampelyje.

OAHU -   tai daugiausia turistų lankoma sala. Čia įsikūrusi Havajų sostinė - Honolulu ir garsusis Waikiki paplūdimys. Tai labiausiai urbanizuota sala, joje nėra paprasta rasti nuošalių kampelių, tuščių paplūdimių, kaimiškų vietovių. Tačiau tai nereiškia, kad jų ten nėra. Nuo Oahu verta pradėti pažintį su Havajais. Tai labiausiai kosmopolitiška ir demokratiška sala. Čia suras sau vietą ir pagyvenęs milijonierius, ir jaunas hipsteris apytuštėmis kišenėmis.

Havajų salyną sudaro septynios gyvenamos salos: Oahu, Hawai'i (Big Island), Maui, Kaua'i, Moloka'i, Lana'i ir Ni'ihau. Pastarosios dvi yra retai gyvenamos, sudėtingai pasiekiamos, todėl turistų beveik nelankomos.

 

Moloka'i sala yra mažiausia iš likusiųjų. Joje vyrauja ramybė, nėra daug turistų ir tai yra geriausia vieta pažinti autentiškam havajiečių gyvenimo būdui. Salą galima pasiekti mažu lėktuvėliu iš Honolulu. 

Hawai'i

BIG ISLAND - kaip byloja pavadinimas, sala yra didelė. Ją verta rinktis jei ketinate pakeliauti. Atstumai čia nemaži, tad norint apsukti visą salą reiks nemažai laiko praleisti automobilije.

 

Big Island yra veikiantis ugnikalnis - tai pagrindinis turistų lankomas objektas. Big Island'e pragyvenimas sąlyginai nebrangus.

Maui

Galima ginčytis, bet tai, ko gero, gražiausia Havajų sala. Neįmanoma pamiršti jos smaragdinių slėnių, vilnijančių kalnų grandinių, stulbinančio grožio pakrančių. Joje gausu turistinių miestelių, tačiau galima mėgautis ir visiškai kaimiškomis, vien tik vietinių gyvenamomis vietovėmis. Maui dažnai renkasi prabangų poilsį mėgstantys turistai. Ilsėtis čia gan brangu.

Taip pat ši sala garsėja kaip įvairiausių dvasinių mokytojų pamėgta vieta. Taigi jei norite "poch" poilsį suderinti su kokiais nors jogos, meditacijos, bioenergetikos kursais - Maui jums tiks. Tik turėkit omeny, kad dvasingumas čia turi kartais visai  nemenkas finansines išraiškas. 

KAUA'I- tai nedidelė, bet įstabi savo grožiu sala. Ji išsiskiria raudono dirvožemio, smaragdinės kalnų žalumos ir vandenyno mėlio deriniu. Kaua'i verta rinktis jei vengiate šurmulio ir trokštate ramybės. Sala maža, todėl viskas ranka pasiekiama. 

Salos