North Shore

Kaena Point - mistikams ir paukščių mylėtojams

Tai ypatinga vieta. Havajuose iki šiol tikima, kad pro čia anapus iškeliauja mirusieji. Ir tikrai, žvelgiant į vandenyno tolius nuo smailaus iškyšulio apima keistas jausmas. Gyvenimas pradeda atrodyti tarsi kelionė, neturinti pabaigos. Nelyg bangų ošimas.

Antras ypatingas dalykas Kaena Point - didelė albatrosų kolonija. Dėl jos čia traukia paukščių mylėtojai ir fotomenininkai su lengvos patrankos dydžio fotokameromis.

Kaena Point

Verta apsilankyti, nepaisant to, kad teks sukarti pėščiomis dešimt kilometrų (pirmyn-atgal) duobėtu keliu.Būtinai pasiimkite pakankamai vandens (užtruksite mažiausiai 3-4 valandas) ir pasirūpinkite tinkama (labai tinkama, mat šešėlio beveik nerasite) apsauga nuo saulės. 

Piknikauti nepatariu.  Maistą reiks tempti ant kupros, karštyje jis praras visą skanumą, valgyti teks saulės atokaitoje, o ir grįžti dar penkis kilometrus kaitinant saulei pilnu pilvu - ne per geriausia mintis. 

 

Ženkliai geresnė idėja - jau po visko stabtelti Haleiwa miestelyje ir užsukti į Joe's. Ten palaimingame šešėlyje atsigaivinsite šaltais gėrimais (mums patinka root beer) ir prisikirsite (aš rekomenduočiau Emma's Poke, mano vyras - Crunchy Coconut Shrimp, o sūnus, aišku, Haleiwa Joe's Hamburger, jei norite ko nors autentiško - paragaukite Luau Lumpia) iki soties. Kai sotūs ir laimingi žvelgsite į vandenyną nuo terasos, suprasite, kad gyvenimas iš esmės nusisekė. 

va čia

Visi čia pateikti patarimai yra grynai asmeninio pobūdžio. Jie grįsti autorės asmeniniu skoniu, pomėgiais, vertybėmis, etc. Būtent taip juos ir vertinkite. 

Nuo Haleiwos važiuokite Mokulea link. Kai privažiuosite asfaltuoto kelio pabaigą, palikite automobilį stovėjimo aikštelėje. Takas pažymėtas kaip "Kaena Point Trail". Pirmyn, tikrai nepasiklysite. 

 

 

SVARBU!!! Net jei matote vietinius važiuojančius taku automobiliais, net jei esate išsinuomavę džipą, nebandykite laimės. Kelias yra tikrų tikriausios "of road" kategorijos, nors iš pradžių gal taip ir neatrodo.

naudinga info

pirmyn

atgal