Jeigu jums patinka tai, kas nėra visiškai nauja, blizgu ir "sušukuota", aplankykite Hilo. Miestelis gerokai apšepęs, bet su savita atmosfera.

 

Ypatingai rekomenduoju pasivaikščioti po turgų, kuris vyksta trečiadieniais - šeštadieniais. Čia rasite tiesiog stulbinantį kokybe, šviežumu bei spalvingumu vietinių žemės gėrybių pasirinkimą. Be to Hilo turgus įstabus savo publika - tiek pirkėjais, tiek pardavėjais.

Žavios ir vietinės kavinukės bei parduotuvėlės. 

HILO 
Pahoa

Jei norite dar savitesnės atmosferos, aplankykite Pahoa. Šiose apylinkėse bazuojasi visi "good people" - kaip sako vietiniai. Dar jie vadina Pahoa - "True Kingdom of Hawaii". Ką tai reiškia? Sunku paaiškinti, bet pabandysiu.

Pahoa apylinkėse praktiškai laisvai auginama bei parduodama marihuana. Havajuose tai nėra legalu, bet Pahoa regione - toleruojama. Tai nereiškia, kad prekiaujama visiškai viešai, bet gauti šio gėrio - nėra jokių problemų. Kad ir vietiniame "Awa Bar".

Ši aplinkybė traukia į Pahoa regioną tam tikros rūšies publikėlę. Sakyčiau alternatyvią, įdomią, kūrybingą, tolerantišką, draugišką, kartais kiek murzinoką, tačiau dažniausiai tiesiog spalvingą. 

Jei esate konservatyvių pažiūrų geriau čia nė nevažiuokite: kam gadinti nuotaiką sau ir kitiems. Aš visiškai nenoriu pasakyti, kad visi Pahoa apylinkių gyventojai neatitinką R.Karbauskio doro žmogaus kriterijų, bet... tam tikra tolerancijos dozė čia padeda jaustis ok.

Beje, kiek aš žinau, tik Pahoa regione yra vietų, kur galite paragauti awa gėrimo. Tai tradicinis havajiečių kvaišalas. Kadangi awa yra bjauraus skonio ir sukelia nemalonias pagirias, tai nesusigundžiau jos rimčiau ragauti. Vietiniai sako, kad po trečios stiklinės jautiesi tarsi apgirtęs, o po ketvirtos - ant sienų pradeda judėti visokie padarai. Jei norite, bandykite patys.

Man Pahoa labai patinka. Žmonės čia ypatingai geranoriški, kavinės - puikios, atmosfera - draugiška, aplinka - spalvinga. Būk ir džiaukis. Asmeniškai galiu parekomenduoti pusryčiauti "Pele's Kitchen", o pietauti vietiniame tailandiečių arba italų restoranėlyje. Nenusivilsite.